Priemyselné farby

TIKKURILA bola založená v roku 1862 a stala sa najväčším výrobcom farieb ako v Škandinávii tak aj v Európe.Výrobný sortiment sa skladá z dekoratívnych farieb,priemyselných farieb,olejových náterov,lepidiel a živíc.CELKOVÁ VÝROBNÁ KAPACITA JE 60 MILIÓNOV LITROV ZA SMENU.Tikkurila patrí k najväčším dodávateľom tónovacích strojov,farbív a s tým súvisiacich know-how na svete.

TEMAPRIME EUR

Rýchloschnúca základná farba s obsahom zinkfosfátu, určená na oceľové povrchy.Ekonomicky priaznivá, ideálna na použitie v dielňach a lakovniach s rýchlym výrobným cyklom.
Aplikácia striekaním.
Odtiene: šedá,+vzorkovník TEMASPEED PRIMERS

TEMAPRIME GF

Rýchloschnúca špeciálna základná farba s obsahom zinkfosfátu, určená na oceľové, hliníkové a pozinkované povrchy, obzvlášť pre aplikácie na ktoré sú kladené vysoké estetické požiadavky. Možno ju pretierať polyuretánovými farbami. Doporučená ako základný náter poľnohospodárských strojov, dopravných zariadení a podobných zariadení.Má vynikajúce antikorózne vlastnosti.
Aplikácia striekaním.
Odtiene:šedá,+ vzorkovník TEMASPEED PRIMERS

TEMALAC FD 50

Rýchloschnúca pololesklá vrchná alkydová farba. Doporučená ako vrchná farba na oceľové konštrukcie, stroje a pod. Používa sa aj ako jednovrstvový systém na oceľové konštrukcie
Aplikácia striekaním.
Odtiene: RAL, NCS, SSG, BS a TVT.
Tónovanie v systéme TEMASPEED

TEMACOAT GPL-S primer

Dvojzložková polyamidom vytvrdzovaná hrubovrstvá epoxidová základná farba. Výborná priľnavosť na oceľové, pozinkované a hliníkové povrchy. Používa sa ako základ, alebo medzináter v epoxidových a polyuretánových systémoch vystavených otieraniu alebo vplyvom chemikálií. Môže sa použiť ako medzináter na zinkom obohatené epoxidové a zinkovo silikátové farby.

Odporúčaná pre mosty, dopravné zariadenia, papierenské stroje, žeriavy, oceľové stožiare, dopravníky a iné výrobky z oceľe, stroje a zariadenia.Používa sa ako paronepriepustný náter na betónové povrchy. VTT (Technicko Výskumné Centrum - Fínsko) protokol dostupný na požiadanie

TEMACOAT RM40

Dvojzložková živicou modifikovaná epoxidová farba.Výborná odolnosť voči otieraniu,chemikáliam a ponáraniu.Používa sa ako základ

alebo vrchná farba pre interiérové a exteriérové oceľové,hliníkové,pozinkované a betónové povrchy vystavené mechanickým alebo chemiským vplyvom-tiež pre konštrukcie pod zemou a pod vodou.Odporúča sa na stavebné konštrukcie, trubkové mosty, dopravníky, trupy lodí a iné výrobky a zariadenia z oceľe.Používa sa ako paronepriepustný náter na betónové povrchy. VTT (Technicko Výskumné Centrum - Fínsko) protokol dostupný na požiadanie

TEMABOND- ST 200

Dvojkomponentná vysokosušinová modifikovaná epoxidovo hliníková farba.Dobrá odolnosť voči chemikáliám, rozpúšťadlám a oteru.Používa sa ako základ pre oceľové povrchy vystavené oterom, mecha-nickému namáhaniu, chemickým vplyvom, alebo ponáraniu vo vode. Vhodná pre otryskanú oceľ, alebo ručne očistenú oceľ - dokáže prejsť hrdzou, ktorá sa stane súčasťou farby a dokonale priľne k povrchu. Odporúča sa pre rôzne typy oceľových zariadení a strojov v drevo-spracovateľskom a chemickom priemysle, ako napr. na papierenské stroje, dopravníky, trubkové mosty, čerpadlá atď.Nízky obsah rozpúšťadla - nižšie emisie rozpúšťadla ako pri bežných epoxidových farbách. Môže sa použiť pre opravy alebo údržbu, pričom sa nanáša štetcom, alebo striekanímMôže sa tiež aplikovať na povrchy so starými alkydovými farbami.

TEMADUR

Dvojkomponentná lesklá polyuretánová farba vysokéj kvality.Odporúča sa ako lesklý vrchný náter pre epoxidové systémy vystavené poveternostným podmienkam alebo chemickému vplyvu. Výborná odolnosť voči poveternostným vplyvom a voči mechanickému namáhaniu.Odolný, stály, trvanlivý, nekriedujúci vrchný náter s dobrou stálosťou lesklosti a farby.

Odporúča sa pre nátery prepravných a dopravných zariadení a iných výrobkov z ocele, strojov a zariadení.

Temacryl EA

akrylátové náterové hmoty bez obsahu izokyanátu

Duasolid

oxiranesterové náterové hmoty

Temachlor

chlórkaučukové náterové hmoty

Temazinc

zinkové náterové hmoty

Temasil

zinkové náterové hmoty

Temablast

dielenské náterové hmoty

Temacryl AR

jednozložkové akrylátové náterové hmoty

Temal

teplu odolné náterové hmoty

Fonte

vodou riediteľné podlahové farby a laky

Temafloor

podlahové nátery, potery a laky

Späť